Előző bejegyzésemben írtam arról, hogy miképp lehet édesburgonyát palántázni. Most pedig néhány képben megnézzük, hogy is állnak a kis palánták. Ugye az eljárás szerint fogtunk egy egész édesburgonyát, fébevágtuk, vízbe állítottuk, majd megvártuk, hogy kihajtson. Ha ez megtörtént, akkor leválasztottuk a hajtásokat, majd dugványoztuk őket.
Eközben azt tapasztaltuk, hogy ezzel a módszerrel viszonylag több időbe telt a növénynek gyökeret eresztenie, így most a második adag édesburgonya palántázáskor a leválasztott hajtásokat nem dugványoztuk, hanem vízben gyökereztettük. Ezzel a módszerrel sokkal hamarabb gyökerezik, és az ültetés után már nem a gyökérnövesztésre, hanem a levelek fejlődésére tud energiát szánni a növényke.
Még május közepéig bent erősödnek a palánták, hogy ha megérkezik a jó idő szabadföldbe kerülhessenek. Még most sem késő nekiállni, vágjatok bele.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.